معرفی سایت

لینکدین چیست و ۳ نکته برای شروع فعالیت در آن

لینکدین چیست و 3 نکته برای شروع فعالیت در آن

لینکدین چیست؟

لینکدین یا لینکد این (LinkedIn) یک سرویس شبکه اجتماعی برای حرفه ای ها و شرکت های تجاری است.

لینکدین اهدف زیر را دنبال می کند.

  • آشنا کردن افراد با دیگر افراد در حوزه کاریشان و برقراری ارتباط های گذشته
  • بهبود کسب و کارهای مختلف و به اشتراک گذاشتن دانش و مهارت ها
  • به وجود آوردن فرصت ها (پیدا کردن کار برای کاریابان و استخدام افراد برای کارفرما ها)

 

نکاتی که برای شروع فعالیت در لینکدین باید به آنها دقت کنید

۱- پروفایل خود را تکمیل کنید

فراموش نکنید که این شبکه اجتماعی، فیسبوک یا اینستاگرام نیست و باید در صفحه خود به سابقه کاری تان و مهارت هایی که در طول فعالیت های خود به دست آورده اید، اشاره کنید. در ارائه مشخصات شخصی است دقت کافی داشته باشید تا دیگران بتوانند به واسطه آن شما را بشناسند و از این طریق با شما ارتباط برقرار کنند. برای مثال آدرس ایمیل، شماره تلفن، آدرس پستی، نام کاربری توییتر و URL وبسایت خود را درج کنید. دقت داشته باشید که از آواتار به عنوان عکس پروفایل خود استفاده نکنید. عکس پرتره ای مناسب و با کیفیت قرار دهید که به خوبی در قاب دایره ای شکل لینکدین جای گیرد.

۲- پروفایل خود را برای عموم باز بگذارید

صفحه شخصی شما در لینکدین، شبیه به یک کارت ویزیت مجازیست. به همین منظور خارج کردن پروفایل لینکدین از دید عموم کار چندان درستی نیست. برای باز کردن پروفایل تان برای عموم کافیست به قسمت Edit your public profile ار لینک های سمت راست صفحه خود بروید. پس از آن از طریق ستون سمت راست، قسمت Edit Visibility گزینه Your profile’s public visibility را فعال و از گزینه ای زیرش Public را انتخاب کنید تا تمامی کاربران لینکدین از این پس بتوانند از پروفایل شما بازدید کنند و از کسب و کار یا ویژگی های فردی شما با خبر شوند.

۳- با افراد مختلف آشنا شوید

مهمترین بخش لینکدین به پیدا کردن افراد مختلف و ارتباط داشتن با آن ها خلاصه می شود. پیدا کردن افراد در لینکدین هیچ شباهتی به فیسبوک و شبکه های اجتماعی دیگر ندارد. توجه داشته باشید بیشتر افرادی که در این شبکه اجتماعی مشاهده می کنید، افراد حرفه ای هستند و ارتباط آن ها اساسا کاری است.
برای پیدا کردن افراد به منو My Network بروید. در اینجا لیستی از افراد مختلفی که از لحاظ کاری و تحصیلی مشابه شما هستند نمایش داده خواهد شد. کافیست کمی وقت بگذارید و پروفایل افراد مختلف را بررسی کنید و در صورت تمایل با کلیک روی گزینه Connect، آن ها را به جمع کانکشن های خود اضافه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهارده =