معرفی سایت

دانشگاهی بدون مرز – آموزش رایگان

آموزش رایگان

دانشگاه آنلاین

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که دوست دارند هر روز چیز جدیدی یاد بگیرند و به دانش خود بیفزایند، سایت خان آکادمی (آموزش رایگان) حتما شما را هیجان‌زده خواهد کرد. در این سایت می توانید علوم و مهارت‌های آکادمیک مختلف را با استفاده از آموزش‌های رایگان ویدیویی ساده فرا بگیرید.

خان آکادمی متعلق به سازمانی غیرانتفاعی به همین نام است که از سال ۲۰۰۶ میلادی توسط یک آمریکایی هندی تبار به نام «سلمان خان» که خود دانش‌آموخته مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) است بنیان نهاده شد.

آرمان راه ما فراهم کردن آموزش رایگان و با کیفیت، برای همه و در هر نقطه جهان هستی است.

شعار بزرگ سلمان خان، موسس وبسایت خان آکادمی

آموزش رایگان

هدف از تاسیس این سازمان قرار دادن آموزش‌ رایگان سطح بالا در دسترس تمام افراد در تمام نقاط دنیا بوده است. این سازمان تا به حال بیش از ۷۰۰ دوره‌ی آموزشی مختلف را در موضوعات مختلف، از ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی گرفته تا کامپیوتر، برنامه نویسی کامپیوتر، تاریخ، هنر و علوم انسانی تولید کرده است.

  • خان آکادمی تکالیف و داشبورد یادگیری شخصی فراهم می‌کند که یادگیرندگان را قادر می سازد تا دروس مورد نظر را با سرعت دلخواه خود مطالعه کنند.
  • ویژگی جالب خان آکادمی این است که پیشرفت شما در هر دوره را ذخیره می‌کند تا هر گاه به یک دوره‌ی آموزشی بازگشتید بدانید تا کدام درس پیش رفته بودید.
  • در ابتدای هر دوره هم یک آزمون سنجش سطح در نظر گرفته شده که با استفاده از آن می‌توانید مهارت خود در آن دوره‌ی خاص را محک بزنید.
  • تمام دوره‌های آموزشی و ویدیوهای خان آکادمی همیشه و همه‌جا به صورت آنلاین و کاملا رایگان در اختیار شما هستند.
دانشگاه رایگان

ساخت کاربری (اکانت)

در خان آکادمی کاربران به سه گروه مربیان، اولیا و دانش‌آموزان دسته‌بندی می‌شوند. شما با ورود به این سایت و انتخاب یکی از سه گزینه فوق، پروفایل اختصاصی مختص خود خواهید داشت. با ثبت نام در سایت، اطلاعاتی از قبیل سن، تحصیلات و علایق از شما خواسته می‌شود که طبعاً دروسی به شما پیشنهاد می‌شود که مطابق اطلاعات ورودی شما است. همچنین در صفحه پروفایل خود می‌توانید دوره‌های گذرانده، تعداد ساعات یادگیری و محتوای کلاس‌ها را به صورت دسته‌بندی شده داشته باشید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =